TRR03EZPF2211
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRR03EZPF2211
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TRR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Max Power Dissipation :
100mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Published :
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
2.21kOhm
Working Voltage :
50V
Datasheets
TRR03EZPF2211
ROHM Semiconductor TRR03EZPF2211
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 2.21kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C