TRR01MZPJ3R3
Mfr.Part #
TRR01MZPJ3R3
Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/16W 0402
WRAPAROUND
Reference Standard :
TS 16949
Working Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
TRR
Feature :
Anti-Sulfur
Resistance :
3.3Ohm
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
-250/ +500ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Published :
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
TRR01MZPJ3R3
ROHM Semiconductor TRR01MZPJ3R3
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 3.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C