TRR01MZPJ123
Mfr.Part #
TRR01MZPJ123
Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
12kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
TRR
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Reference Standard :
TS 16949
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Construction :
Chip
Tolerance :
±5%