TRR01MZPJ121
Mfr.Part #
TRR01MZPJ121
Description
RES SMD 120 OHM 5% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
50V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
406.4μm
Reference Standard :
TS 16949
2
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur
Resistance :
120Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
TRR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TRR01MZPJ121
ROHM Semiconductor TRR01MZPJ121
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 120Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C