TRR01MZPF5621
Mfr.Part #
TRR01MZPF5621
Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402
TRR
Factory Lead Time :
8 Weeks
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
5.62kOhm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W