TRR01MZPF33R0
Mfr.Part #
TRR01MZPF33R0
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
FIXED RESISTOR
Reference Standard :
TS 16949
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Power Rating :
63mW
406.4μm
Construction :
Chip
Resistance :
33Ohm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
63mW
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TRR01MZPF33R0
ROHM Semiconductor TRR01MZPF33R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 33Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C