TRR01MZPF3091
Mfr.Part #
TRR01MZPF3091
Description
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
50V
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.09kOhm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
TRR01MZPF3091
ROHM Semiconductor TRR01MZPF3091
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 3.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C