TRR01MZPF2872
Mfr.Part #
TRR01MZPF2872
Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TRR
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
28.7kOhm
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TRR01MZPF2872
ROHM Semiconductor TRR01MZPF2872
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 28.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C