TRR01MZPF2101
Mfr.Part #
TRR01MZPF2101
Description
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Anti-Sulfur
Resistance :
2.1kOhm
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
TRR01MZPF2101
ROHM Semiconductor TRR01MZPF2101
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 2.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C