TRR01MZPF1820
Mfr.Part #
TRR01MZPF1820
Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
182Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
TRR01MZPF1820
ROHM Semiconductor TRR01MZPF1820
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 182Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C