TRMU687K006R0023
Mfr.Part #
TRMU687K006R0023
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2924
Stock
90
In Stock :
90
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
680μF
Voltage - Rated :
6V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
23mOhm @ 100kHz
Series :
TRM
Published :
2016
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Type :
Molded
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
23 Weeks
Manufacturer Size Code :
U
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.287Lx0.240W 7.30mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm