TRJA226M006RRJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRJA226M006RRJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Shape :
J BEND
Dissipation Factor :
6 %
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Published :
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
1.8mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
22µF
Series :
TRJ
Ripple Current :
84mA
Manufacturer Size Code :
A
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm