TRJA226K006RRJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRJA226K006RRJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Manufacturer Size Code :
A
Capacitance :
22µF
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
6.3V
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Mount :
Surface Mount
Ripple Current :
84mA
Leakage Current :
990nA
Height :
1.8mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
J BEND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Series :
TRJ
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Dissipation Factor :
6 %
Length :
3.2mm