TRJA156M010RRJ
Mfr.Part #
TRJA156M010RRJ
Description
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15μF
Dissipation Factor :
6 %
Height :
1.8mm
Number of Terminations :
2
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Type :
Molded
Leakage Current :
1.1µA
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ripple Current :
82mA
Tolerance :
±20%
A
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Depth :
1.6mm