TRJA154M035RRJ
Mfr.Part #
TRJA154M035RRJ
Description
CAP TANT 0.15UF 20% 35V 1206
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Leakage Current :
300nA
HTS Code :
Series :
TRJ
Type :
Molded
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Number of Terminations :
2
Ripple Current :
27mA
Manufacturer Size Code :
A
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
35V
Length :
3.2mm
Tan Delta :
0.04
Published :
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.8mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
16.47Ohm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.15μF
Dissipation Factor :
4 %