TRE36A180-01G03 VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRE36A180-01G03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 36W
Stock
46
In Stock :
46
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
3.94Lx1.77W x 0.89 H 100.0mmx45.0mmx22.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Power (Watts) :
36W
Cord Length :
70.9 1.80m
Input Connector :
IEC 320-C8
Operating Temperature :
-20°C~60°C
Voltage - Output :
18V
Form :
Desktop (Class II)
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE
No Load Power Consumption :
75mW Max
Region Utilized :
International
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
2A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
TRE36 (36W)