TRE06S150-A-01A03 VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRE06S150-A-01A03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Stock
92
In Stock :
92
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Series :
TRE06 (6W)
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Form :
Wall Mount (Class II)
Power (Watts) :
6 W
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Region Utilized :
North America
Product Status :
Active
Brand :
Input Type :
Fixed Blade
Input Connector :
NEMA 1-15P
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Package :
Box
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
400mA
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Voltage - Output :
15V
Base Product Number :
TRE06S
Size / Dimension :
2.05" L x 1.42" W x 0.99" H (52.0mm x 36.0mm x 25.2mm)