TRC-200S105DT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRC-200S105DT
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRVR CC AC/DC 114-190V 1.05A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Size / Dimension :
9.25Lx3.13W x 1.55 H 235.0mmx79.5mmx39.5mm
Number of Outputs :
1
Topology :
AC DC Converter
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ratings :
IP67
Power (Watts) :
200W
Mounting Type :
Chassis Mount
Feature :
OTP, OVP, SCP
Dimming :
Analog
Published :
Efficiency :
92%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Current - Output (Max) :
1.05A
Type :
Constant Current
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Output :
114V~190V
Series :
TRC-200 (200W)
Approval Agency :
CE, cURus
Datasheets
TRC-200S105DT
Thomas Research Products TRC-200S105DT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR