TR9KI3750CCP-IM(R6B)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR9KI3750CCP-IM(R6B)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
Operating Temperature :
0°C~50°C
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI
Voltage - Output :
24V
Series :
GTM96900P90VV.V-T2
No Load Power Consumption :
150mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
Level VI
Cord Length :
47.2 1.20m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Current - Output (Max) :
3.75A
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
90W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
5.88Lx2.46W x 1.32 H 149.4mmx62.6mmx33.5mm