TR9KG2660CCP-N(R6B)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR9KG2660CCP-N(R6B)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W
Stock
17
In Stock :
17
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
0°C~40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Cord Length :
48.4 1.23m
Series :
GT-46400-40VV-X.X-T2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
4.37Lx2.05W x 1.27 H 111.0mmx52.0mmx32.3mm
Form :
Desktop (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, EAC, GS, LPS, NOM, PSE, UkrSEPRO, VCCI
Factory Lead Time :
16 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
75mW Max
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
15V
Current - Output (Max) :
2.66A