TR9CZ3157T00CIMR6B
- Mfr.Part #
- TR9CZ3157T00CIMR6B
- Manufacturer
- GlobTek, Inc.
- Description
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W
- Stock
- 19
- In Stock :
- 19
- Manufacturer :
- GlobTek, Inc.
- Product Category :
- Region Utilized :
- International
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cETLus, cULus, EAC, KC, LPS, NOM, PSE, RCM, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI
- Output Connector :
- Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- Operating Temperature :
- -20°C~40°C
- Cord Length :
- 47.2 1.20m
- Factory Lead Time :
- 16 Weeks
- Size / Dimension :
- 4.63Lx2.11W x 1.35 H 117.5mmx53.5mmx34.2mm
- Input Connector :
- IEC 320-C14
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Efficiency :
- Level VI
- No Load Power Consumption :
- 150mW Max
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Form :
- Desktop (Class I)
- Voltage - Output :
- 19V
- Voltage - Input :
- 90V~264VAC
- Power (Watts) :
- 60W
- Series :
- GTM96600-60VV.V-T3
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- Current - Output (Max) :
- 3.15A