TR9CI3750LLP4CR6BLPS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR9CI3750LLP4CR6BLPS
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Stock
13
In Stock :
13
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Form :
Desktop (Class I)
Series :
GTM96900P9024-T3
No Load Power Consumption :
150mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
5.88Lx2.47W x 1.34 H 149.3mmx62.8mmx34.0mm
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Current - Output (Max) :
3.75A
Voltage - Output :
24V
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
0°C~50°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 13.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Cord Length :
60.2 1.53m
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
90W