TR20JBX50L0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR20JBX50L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Datasheet
Download
Description
RES 0.05 OHM 5% 20W TO220
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height :
16.51mm
Mount :
Radial, Through Hole
Resistance :
50mOhm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.650 16.52mm
Tolerance :
±5%
Series :
TR
Size / Dimension :
0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
Composition :
Thick Film
Max Power Dissipation :
20W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Published :
Datasheets
TR20JBX50L0
Stackpole Electronics, Inc. TR20JBX50L0
Radial, Through Hole 50mOhm, Thick Film,