TPSW107M004R0100
Mfr.Part #
TPSW107M004R0100
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 4V 2312
Stock
544
In Stock :
544
Manufacturer Size Code :
W
Tan Delta :
0.06
Case Code (Imperial) :
2412
Pbfree Code :
yes
Height :
1.5mm
Length :
6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.004mA
Series :
TPS
Dissipation Factor :
6 %
Factory Lead Time :
21 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Mounting Type :
Surface Mount
Polarity :
POLARIZED
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Terminal Shape :
J BEND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
100μF
Number of Pins :
2
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
4V
Depth :
3.2mm
Published :
2013
Tolerance :
±20%