TPSC226M025R0400
Mfr.Part #
TPSC226M025R0400
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2312
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Leakage Current :
200nA
Factory Lead Time :
21 Weeks
Pbfree Code :
yes
Depth :
3.2mm
Height :
2.8mm
Manufacturer Size Code :
C
Molded
Tan Delta :
0.06
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Terminal Shape :
J BEND
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
22µF
Length :
6mm