TPSB226K020H0400
Mfr.Part #
TPSB226K020H0400
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Terminal Shape :
J BEND
Height :
1.9mm
HTS Code :
Tan Delta :
0.06
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Leakage Current :
0.0044mA
Mounting Feature :
No
Positive Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
ESR :
400 mΩ
Length :
3.5mm
Number of Terminations :
2
Width :
2.8mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Capacitance :
22µF
Reach Compliance Code :
not_compliant
Negative Tolerance :
10%
Polarity :
POLARIZED
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C