TPS3851H30EDRBR
Mfr.Part #
TPS3851H30EDRBR
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SON
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Additional Feature :
THRESHOLD VOLTAGE IS 3.0V
Supply Voltage :
5V
Reset :
Active Low
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Channels :
Length :
3mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Output :
Open Drain or Open Collector
Reset Timeout :
170ms Minimum
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6.5V
Number of Pins :
8
Height :
1mm
Number of Functions :
Terminal Form :
NO LEAD
Thickness :
880μm
JESD-609 Code :
e4
Terminal Pitch :
0.65mm
Voltage - Threshold :
3V
Width :
3mm
Number of Terminations :
8
Base Part Number :
TPS3851H30
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ