TPS3851H18SQDRBRQ1
Mfr.Part #
TPS3851H18SQDRBRQ1
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SON
EAR99
Series :
Automotive, AEC-Q100
Number of Terminations :
8
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
880μm
Terminal Pitch :
0.65mm
Output :
Open Drain or Open Collector
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
1mm
Voltage - Threshold :
1.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
3mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Width :
3mm
Number of Pins :
8
Supply Voltage :
5V
Number of Functions :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Base Part Number :
TPS3851H18
Terminal Form :
NO LEAD
Reset Timeout :
170ms Minimum
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6.5V