TPS3851G50SDRBT
Mfr.Part #
TPS3851G50SDRBT
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SON
Stock
185
In Stock :
185
Supervisors
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6.5V
Height :
1mm
Voltage - Threshold :
5V
Terminal Pitch :
0.65mm
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Output :
Open Drain or Open Collector
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Thickness :
880μm
yes
Number of Channels :
Reset Timeout :
170ms Minimum
Number of Pins :
8
Terminal Form :
NO LEAD
Number of Terminations :
8
Additional Feature :
THRESHOLD VOLTAGE IS 5.0V
Width :
3mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Part Number :
TPS3851G50
Supply Voltage :
5V
Length :
3mm