TPS3851G25SQDRBRQ1
Mfr.Part #
TPS3851G25SQDRBRQ1
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SON
Number of Pins :
8
Number of Channels :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dual
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Output :
Open Drain or Open Collector
Length :
3mm
No
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Voltages Monitored :
Thickness :
880μm
Terminal Form :
NO LEAD
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Series :
Automotive, AEC-Q100
Factory Lead Time :
6 Weeks
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold :
2.5V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Base Part Number :
TPS3851G25
Number of Terminations :
8
Reset Timeout :
170ms Minimum
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Supply Voltage :
5V
Height :
1mm
Terminal Pitch :
0.65mm
Width :
3mm