TPS3851G25EQDRBRQ1
Mfr.Part #
TPS3851G25EQDRBRQ1
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SON
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Output :
Open Drain or Open Collector
Supply Voltage :
5V
Voltage - Threshold :
2.5V
Width :
3mm
Number of Channels :
1
Height :
1mm
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Length :
3mm
Terminal Form :
NO LEAD
Thickness :
880μm
Number of Functions :
Terminal Pitch :
0.65mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Automotive, AEC-Q100
Number of Terminations :
8
Number of Pins :
8
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6.5V