TPS3851G18EDRBR
Mfr.Part #
TPS3851G18EDRBR
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SON
Base Part Number :
TPS3851G18
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Number of Terminations :
8
Surface Mount :
yes
Supply Voltage-Max (Vsup) :
6.5V
Length :
3mm
Terminal Form :
NO LEAD
Factory Lead Time :
12 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height :
1mm
Number of Pins :
8
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Voltage - Threshold :
1.8V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
JESD-609 Code :
e4
Terminal Pitch :
0.65mm
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Thickness :
880μm
Number of Functions :
1
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Width :
3mm
Supply Voltage :
5V