TPME687K004H0023
Mfr.Part #
TPME687K004H0023
Description
CAP TANT
Length :
7.3mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Polarity :
POLARIZED
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
not_compliant
Surface Mount :
yes
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.027mA
JESD-609 Code :
e0
Terminal Shape :
J BEND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
680μF
Tape and Reel (TR)
ESR :
23 mΩ
Ripple Current :
3084mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Positive Tolerance :
10%
Size Code :
Height :
4.1mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Negative Tolerance :
10%