TPL802727-452H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TPL802727-452H
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.5MH 80 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
2.7mm
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
125kHz
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Q @ Freq :
30 @ 125kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TPL
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
4.5mH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.309Lx0.106W 7.85mmx2.70mm
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Q Factor :
30
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
80Ohm Max
Datasheets
TPL802727-452H
TDK Corporation TPL802727-452H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD