TPI078060L082N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TPI078060L082N
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82NH 53A 341 MOHM SMD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Manganese Zinc Ferrite (MnZn)
DC Resistance (DCR) :
341mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Saturation :
43A
Size / Dimension :
0.315Lx0.276W 8.00mmx7.00mm
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
53A
Inductance :
82nH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
TPI
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Datasheets
TPI078060L082N
KEMET TPI078060L082N
TPI078060L082N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD