TO1608-151M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TO1608-151M
Manufacturer
Tamura
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 250MA 2 OHM SMD
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
250mA
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Inductance :
150μH
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TO1608
Published :
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
TO1608-151M
TO1608-151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD