TO-64-070H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TO-64-070H
Manufacturer
Bivar, Inc.
Package / Case
TO-64
Datasheet
Download
Description
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.070"
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Diameter - Inside :
0.075 (1.90mm)
Feature :
Wash Away
Series :
DISS-O-PADs®
Usage :
General Purpose - Axial, Radial
Published :
Shape :
Tubular
Length :
0.070 1.78mm
Diameter - Outside :
0.140 (3.56mm)
Package / Case :
TO-64
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Spacer
Height :
0.070 1.78mm