TO-102-100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TO-102-100
Manufacturer
Bivar, Inc.
Package / Case
505
Datasheet
Download
Description
SPACER RECT GEN PURP 0.100"
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Height :
0.100 2.54mm
Width :
0.160 4.06mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
505
Packaging :
Bulk
Material :
Nylon
Usage :
GENERAL PURPOSE
Series :
DISS-O-PADs®
Color :
Natural
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
PCB
Feature :
Wash Away
Board Thickness :
2.54mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Type :
Spacer
Lead Free :
Lead Free
Length :
0.505 12.83mm