TND23G-431KB00AAA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TND23G-431KB00AAA0
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Disc 23mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 430V 6.5KA DISC 23MM
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Maximum DC Volts :
350V
Varistor Voltage (Max) :
473V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
387V
Number of Circuits :
1
Packaging :
Bulk
Maximum AC Volts :
275V
Series :
G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Surge :
6.5kA
Energy :
140J
Package / Case :
Disc 23mm
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance @ Frequency :
1300pF @ 1kHz
Published :
Introducing United Chemi-Con TND23G-431KB00AAA0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 23mm, Mounting Type:Through Hole, TND23G-431KB00AAA0 pinout, TND23G-431KB00AAA0 datasheet PDF, TND23G-431KB00AAA0 amp .Beyond United Chemi-Con TND23G-431KB00AAA0 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.