TND07G-470KB00AAA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TND07G-470KB00AAA0
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 47V 100A DISC 7MM
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance @ Frequency :
980pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
42.3V
Maximum AC Volts :
30V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Disc 7mm
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Published :
Series :
G
Varistor Voltage (Max) :
51.7V
Energy :
1.0J
Mounting Type :
Through Hole
Maximum DC Volts :
37V
Current - Surge :
100A
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
47V
Introducing United Chemi-Con TND07G-470KB00AAA0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, TND07G-470KB00AAA0 pinout, TND07G-470KB00AAA0 datasheet PDF, TND07G-470KB00AAA0 amp .Beyond United Chemi-Con TND07G-470KB00AAA0 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.