TN0181ANVNANN-GN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TN0181ANVNANN-GN00
Manufacturer
Kyocera Display
Description
1.81", 256X256, MEMORY IN PIXAL
Stock
40
In Stock :
40
Manufacturer :
Kyocera Display
Product Category :
Type :
Reflective
Display Mode :
Reflective
Subcategory :
Displays
Dot Pitch :
0.13mm W x 0.13mm H
Operating Supply Current :
23 uA
Series :
KYOCERA
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Interface :
Product Status :
Active
Graphics Color :
Black, White
Brand :
Base Product Number :
TN0181
Display Type :
Package :
Box
Backlight :
Dot Pixels :
Product Type :
Display Modules
Interface Type :
Serial
Background Color :
Diagonal Screen Size :
1.8" (45.72mm)
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Product :
LCD Displays
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product Category :
Display Modules
Dot Size :
Viewing Area :
32.51mm W x 32.51mm H