TMOV25SP625M
Mfr.Part #
TMOV25SP625M
Package / Case
Square 28mm, 3 Lead
Description
VARISTOR 1KV 20KA SQUARE 25MM
Stock
562
In Stock :
562
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
1kV
Max Surge Current :
20kA
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Reference Standard :
CECC42000
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Max) :
1.1kV
Package / Case :
Square 28mm, 3 Lead
Energy :
600J
Varistor Voltage :
1kV
Terminal Placement :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Max Voltage Rating (AC) :
625V
JESD-609 Code :
e3
Capacitance @ Frequency :
550pF @ 1MHz
Published :
2009
Varistor Voltage (Min) :
900V
Number of Terminations :
3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
1.1kV
Series :
TMOV® 25S
Voltage - Rated AC :
625V
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Voltage Rating (DC) :
825V
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Datasheets
TMOV25SP625M
Introducing Littelfuse TMOV25SP625M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Square 28mm, 3 Lead, Number of Terminations:3, TMOV25SP625M pinout, TMOV25SP625M datasheet PDF, TMOV25SP625M amp .Beyond Littelfuse TMOV25SP625M ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.