TMOV20RP300EL2B7
Mfr.Part #
TMOV20RP300EL2B7
Package / Case
Disc 20mm
Description
THERM PROTECT VARISTOR 20MM
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Current - Surge :
10kA
JESD-609 Code :
e3
VARISTOR
Circuit RMS Voltage-Max :
300V
Varistor Voltage (Max) :
517V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
300V
Energy :
250J
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bulk
Maximum DC Volts :
385V
HTS Code :
Capacitance @ Frequency :
800pF @ 1MHz
Series :
TMOV®
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Min) :
423V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Datasheets
TMOV20RP300EL2B7
Introducing Littelfuse TMOV20RP300EL2B7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, TMOV20RP300EL2B7 pinout, TMOV20RP300EL2B7 datasheet PDF, TMOV20RP300EL2B7 amp .Beyond Littelfuse TMOV20RP300EL2B7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Disc 20mm TMOV 1 Through Hole TVS Varistor 300V 10kA 800pF 1MHz 250J