TMK212BJ105KD-T
Mfr.Part #
TMK212BJ105KD-T
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0805
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height :
850μm
Thickness :
939.8μm
Weight :
5.499807mg
yes
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Depth :
1.25mm
Halogen Free :
Halogen Free
Capacitance :
1μF
Temperature Coefficient :
X5R
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Metric) :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
Tape, Paper
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm