TMK063CG111JTHF
Mfr.Part #
TMK063CG111JTHF
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 110PF 25V C0G/NP0 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
Tape, Paper
Voltage - Rated :
25V
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Series :
M
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Capacitance :
110pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
TMK063CG111JTHF
TAIYO YUDEN TMK063CG111JTHF
M 110pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)