TMK042CG9R3BD-W
Mfr.Part #
TMK042CG9R3BD-W
Description
CAP CER 9.3PF 25V C0G/NP0 01005
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
9.3pF
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.1pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Datasheets
TMK042CG9R3BD-W
TAIYO YUDEN TMK042CG9R3BD-W
M 9.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)