TMK042CG6R2CD-W
Mfr.Part #
TMK042CG6R2CD-W
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
CAP CER 6.2PF 25V C0G/NP0 01005
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Multilayer :
Capacitance :
6.2pF
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
TMK042CG6R2CD-W
TAIYO YUDEN TMK042CG6R2CD-W
M 6.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)