TMK042CG4R7BD-W
Mfr.Part #
TMK042CG4R7BD-W
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 01005
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
4.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
TMK042CG4R7BD-W
TAIYO YUDEN TMK042CG4R7BD-W
M 4.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)