TMK042CG360JC-W
Mfr.Part #
TMK042CG360JC-W
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
CAP CER 36PF 25V C0G/NP0 01005
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Capacitance :
36pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Voltage - Rated :
25V
Surface Mount :
Datasheets
TMK042CG360JC-W
TAIYO YUDEN TMK042CG360JC-W
M 36pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)