TMK021CG7R5CK-W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TMK021CG7R5CK-W
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 008004
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
008004 (0201 Metric)
Series :
M
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
7.5pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
152.4μm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.006 0.14mm
Datasheets
TMK021CG7R5CK-W
TAIYO YUDEN TMK021CG7R5CK-W
M 7.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)